O mě                                                                                                                                  

 

 

Od malička byl můj život plný nezodpovězených otázek točících se okolo smyslu života, duše i Boha. První, co mě zásadně formovalo, bylo judo a lidé kolem něj. Nadchla mě nejen technika tohoto bojového umění, ale také filozofie s tím spojená. Vlastně je to nádherné propojení práce těla i duše, když se to správně chápe a dělá opravdu upřímně, srdcem. Na judu jsem se také poprvé setkala s masáží. I ta mě oslovila. Našla jsem v ní zálibu jako masírovaný a současně jsem začala toužit po tom, umět něco tak blahodárného poskytnout ostatním.

Ve vrcholovém sportu jsem ale propojení zápasu s filozofií hledala marně a tak posléze skončila má závodní kariéra a následovala první životní krize.

Život šel dál, hledání pokračovalo, otázky nebyly zodpovězeny, ... Zavál mě na rozličná místa, do různých pracovních pozic a rozmanitých životních situací. Krom toho mě formovaly také další sporty jako lezení, běh, běžecké lyžování a turistika, spojené s pobytem v přírodě (hlavně vůle a pokora) a lední hokej (zejména práce s emocemi).

Co ale člověk v sobě má, to se jen tak neztrácí. A tak jsem v roce 2006 absolvovala rekvalifikační masérský kurz a začala se tak zabývat nejen prací se sebou, ale stále častěji také s jinými lidmi.

A nastala druhá velká životní krize...

Tentokrát jsem to vzala z gruntu - od začátku, od spodu, od sebe. Započala systematická práce s vlastní duší i s vlastním tělem. Je to tak neoddělitelně propojené. Jedno podporuje druhé a naopak. Duševně jsem nejvíc čerpala z hlubinné psychologie a z východních filozofií, tělesně pak zejména z fyzioterapie a jógy. Pracovala jsem nejen individuálně, ale také na různých skupinových akcích, což dodalo zase jiný rozměr, jiný pohled. A odpovědi na otázky se postupně začínaly vyjasňovat...

Zásadním stavebním pilířem se pro mě stala meditace. Ale je toho mnohem víc. Je to spousta střípků, které do sebe zapadají, a každý si hledá individuálně přesně to, co jemu sedí, co mu může nejlépe posloužit. A já se v tom snažím být nápomocna...

Od té doby prohlubuji své znalosti nejen každodenní prací s klienty, ale pravidelně také na masérských i sebepoznávacích kurzech a meditačních ústraních. Ujasňuji a volím, které techniky jsou pro mě a mé klienty nejefektivnější. Začnete pracovat se svým tělem a ovlivní to i vaši duši. Půjdete na to z té druhé stránky, začnete pracovat s psyché a dříve či později budete vtaženi i do práce s fysis.

A v neposlední řadě musím zmínit, že mě velmi zaujalo seznámení se systémem sundo (horský taoismus). Experimentuji teď s ním a tuším v něm široké možnosti.

 

 

SAKURASHARK
Proč toto spojení?
Květ Sakury mě fascinuje již od dětství – asi od doby, kdy jsem se začala věnovat judu a tím také vnímat první střípky poznání z východní filozofie. Je tak úžasný - jemný, křehký a zranitelný! Ale přitom z něj je cítit posvátná síla…

Žralok je na první pohled silný a evokuje nebezpečí, ale na druhou stranu je nádherný, citlivý a také velmi zranitelný!

No a navíc – když cizinec vyslovuje moje jméno "Šárka", zní to obvykle zrovna jako žralok, v angličtině "shark" – a tak jsem si tak nějak časem zvykla, že ke mně asi trochu patří, že máme cosi společného…

 

V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat.